O spolku Buřina

Dsc_5290

Náš  spolek se  specializuje na vlastní divadelní činnost, ale také na organizování vystoupení ochotnických a profesionálních divadel, hudebních skupin a interpretů, a na pořádání akcí pro děti. Nadšenci, kteří jsou členy spolku Buřina, tak navázali na bohatou divadelní tradici, kterou Příchovice v minulosti měli (Divadlo se v Příchovicích hrálo od roku 1910).  Buiřina spolupracuje i na dalších divadelních a kulturních projektech souborů z okolí. Nejčastěji spolupracuje s DS Za Oponou Klatovy, DS Rynek Újezd a dalšími. Naše herce proto můžete viděti i na hradech a zámcích v rámci nočních a denních oživených prohlídek, Hradozámeckých nocí a nebo v muzejích během Muzejních nocí. Některé tváře z našeho spolku můžete znát také z kin a televize. Zahráli si už i v některých českých a zahraničních filmech a seriálech. Organizujeme také turistické pochody a besedy s herci a filmovými či divadelními tvůrci.

Spolek vznikl z popudu Ludvíka Pouzy a Markéty Fikrlové 15. srpna 2011. Těm se podařilo dát dohromady partu nadšenců, které baví nejen divadlo, ale také recese a smysl pro humor.

V případě zájmu o některé naše představení či akci kterou pořádáme, nás prosím neváhejte kontaktovat.

 

Děkujeme za podporu

obci Příchovice

www.prichovice.cz

Novinky

  • Jak se hrálo v roce 2017

    23.2.2018

    Naše maňáskové divadlo odehrálo v roce 2017 celkem 44 představení na 19 místech. Potěšilo celkem 1720 diváků. Děkujeme za přízeň. Těšte se na nové pohádky v letošním roce.

  • Máme novou herečku

    23.2.2018

    S naším spolkem začala zkoušet nová herečka Michaela Vodičková z Příchovic. Poprvé ji uvidíte v komedii Pantáta Beránek.

Rychlý kontakt

Ochotnický spolek Buřina

Ludvík Pouza - jednatel

Příchovice 37

33401 Přeštice

burina-prichovice@seznam.cz

Tel.: 731246757

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!