O spolku Buřina

Dsc_5290

Náš  spolek se  specializuje na vlastní divadelní činnost, ale také na organizování vystoupení ochotnických a profesionálních divadel, hudebních skupin a interpretů, a na pořádání akcí pro děti. Nadšenci, kteří jsou členy spolku Buřina, tak navázali na bohatou divadelní tradici, kterou Příchovice v minulosti měli (Divadlo se v Příchovicích hrálo od roku 1910).  Buiřina spolupracuje i na dalších divadelních a kulturních projektech souborů z okolí. Nejčastěji spolupracuje s DS Za Oponou Klatovy, DS Rynek Újezd a dalšími. Naše herce proto můžete viděti i na hradech a zámcích v rámci nočních a denních oživených prohlídek, Hradozámeckých nocí a nebo v muzejích během Muzejních nocí. Některé tváře z našeho spolku můžete znát také z kin a televize. Zahráli si už i v některých českých a zahraničních filmech a seriálech. Organizujeme také turistické pochody a besedy s herci a filmovými či divadelními tvůrci.

Spolek vznikl z popudu Ludvíka Pouzy a Markéty Fikrlové 15. srpna 2011. Těm se podařilo dát dohromady partu nadšenců, které baví nejen divadlo, ale také recese a smysl pro humor.

V případě zájmu o některé naše představení či akci kterou pořádáme, nás prosím neváhejte kontaktovat.

 

Děkujeme za podporu

obci Příchovice

www.prichovice.cz

int(1)

Novinky

 • Vstupenky na premiéru

  25.3.2019

  Vstupenky na premiéru pohádky Švec a čert se prodávají 30. 3. 2019 od 17 do 18 hodin v KD Příchovice

 • Naše nové herečky

  25.3.2019

  V pohádce Švec a čert budou mít premiéru naše nové dvě herečky Dorotka Doležalová a Eva D. Krausová. Tak jim držte palce.

 • Máme novou herečku

  23.2.2018

  S naším spolkem začala zkoušet nová herečka Michaela Vodičková z Příchovic. Poprvé ji uvidíte v komedii Pantáta Beránek.

Rychlý kontakt

Ochotnický spolek Buřina

Příchovice 37

33401 Přeštice

burina-prichovice@seznam.cz

 

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!